O nás

Vydavateľstvo Sattva vzniklo v roku 2016. Sme malá spoločnosť, ktorá sa sústredí na preklady jógovej literatúry. Nenájdete u nás veľa kníh, ale tie, ktoré máme, sú naozaj hodnotným zdrojom odzrkadľujúcim ľudské poznanie, a skvelým pomocníkom na ceste k vlastnej transformácii a sebauvedomeniu. Spomedzi množstva kníh, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii na medzinárodnom trhu vyberáme len tie, ktoré naozaj prinášajú úžitok a obsahujú múdrosť veľkých duší, ktoré pred nami vyšliapali cestu k vlastnej realizácii.

Slovo sattva je sanskrtského pôvodu a znamená jednu z troch gún (zložiek kozmickej energie prakrti) prejavujúcu sa svetlom, jasom, ľahkosťou, harmóniou, rovnováhou a čistotou. Znamená tiež dobro, celostný prístup, konštruktívnosť, tvorivosť, pozitívny postoj, pokoj, cnosť a múdrosť, ktoré vedú k dosiahnutiu najvyššieho čistého osvieteného vedomia.

 

Zuzka Lobotková - prekladateľka, srdce Sattvy

Helen Hadvigová - indologička, expertka na sanskrt

Lucka Paulínyová - korektorka, odborníčka na slovenčinu

Maťo Ambruš - grafik, dizajnér a ilustrátor  

 

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie