Kto som?

Bhagavan Šrí Ramana Maharši 

 

Predstavujeme Vám knižočku z našej dielne, ktorá má nielen nádherný a jedinečný dizajn, ale aj výnimočný obsah. Ide o filozofické dielko, ku ktorému sa môžeme neustále vracať a rozjímať nad myšlienkami veľkého mudrca.

Kto som? (Nán Jár?) je názov súboru otázok a odpovedí, ku ktorým dospejeme sepaspytovaním. Otázky položil Bhagavánovi Šrí Ramanovi Maharšimu indický filozof Šrí M. Šivaprakášam Pilláí. Nájdeme tu Majstrove pokyny, ktoré jasne vysvetľujú jeho ústredné učenie, že sebaspytovanie predstavuje priamu cestu k oslobodeniu.

Ramana Maharši bol mudrc z južnej Indie, ktorý duchovné prebudenie zažil v šestnástich rokoch. Silné vyžarovanie ticha jeho prítomnosti utišovalo mysle tých, ktorí boli naladení na túto najčistejšiu formu jeho učenia, verbálne odovzdával svoje učenie iba tým, ktorí tichu porozumieť nedokázali. Zo skúsenosti vedel, že keď ostane pohrúžený v JA, vo vedomí, začnú tento stav zľahučka zakúšať aj ľudia v jeho blízkosti. Tok sily ticha predstavoval jeho učenie v tej najpriamejšej a najkoncentrovanejšej forme.

Hoci je spájaný skôr s Advaitou (učením o nedualite) a džňána jógou (jógou poznania) veľmi odporúčal tiež bhakti jógu (jógu oddanosti) a schvaľoval aj mnoho iných ciest a praktík.

 

€10
Skladom

Formát: Paperback

Počet strán: 68 strán

Rozmery: 15 x 15 cm

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Sattva

Krajina vydania: Slovensko

Jazyk: Slovenčina

Náklad: 500 kusov

ISBN: 978-80-972665-4-7

Kategória: Knižná ponuka
Späť do obchodu