Srdce jógy

T. K. V. Desikachar 

 

V Srdci jógy Desikachar predstavuje gro otcovho systému učenia a tiež vlastný prístup, ktorý nazýva „program pre chrbticu na všetkých úrovniach – fyzickej, mentálnej a spirituálnej“. Ide o prvý jógový text, pomocou ktorého si postupnými krokmi môžeme vytvoriť komplexné cvičenie vychádzajúce zo starých jógových princípov. Desikachar sa venuje všetkým aspektom jógy – pozíciám a protipozíciám, vedomému dýchaniu, meditácii aj filozofii, a ukazuje, ako si môže študent jógy zostaviť cvičenie, ktoré bude šité na mieru jeho aktuálnemu zdravotnému stavu, veku, povolaniu a životnému štýlu. Kršnamáčárja pripisoval veľký význam Pataňdžaliho Jógasútram, a preto sú tu pre úplnosť uvedené aj s Desikacharovým prekladom a komentárom. Kniha obsahuje aj Jógáňdžalisáram, tridsaťdva veršov, ktoré zložil Kršnamáčárja. Zachytávajú podstatu jeho učenia a predstavujú dôležitý míľnik pri prenose jógy od starých majstrov až k novým.

Nájdete tu:

- životopis Šrí T. Kršnamáčárju,

- podrobné vysvetlenie zásad a princípov jógového cvičenia,

- výklad, ktorý nám pomôže pochopiť jógu,

- Pataňdžaliho Jógasútry,

- Jógáňdžalisáram - veršované dielo, v ktorom nám Kršnamáčárja zanecháva cenné rady ako šťastne žiť.

 

T. K. V. Desikachar je synom veľkého jógového majstra Šrí T. Kršnamáčárju, ktorý žil a učil sa u svojho otca viac ako pol storočia. V Madráse založil jógový inštitút Kršnamáčárja Jóga Mandiram, kde učil jógu, ktorú prispôsobil každému žiakovi podľa individuálnych potrieb, a doplnil o praktizovanie pránájámy, meditáciu, jógovú filozofiu a spievanie mantier.

 

 

€28
Skladom

Formát: Paperback

Počet strán: 266 strán

Rozmery: 22 x 15 cm

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Sattva

Krajina vydania: Slovensko

Jazyk: Slovenčina

Náklad: 500 kusov

ISBN: 978-80-972665-2-3

Kategória: Knižná ponuka

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie