Jóga Málá

Šrí K. Pattabhi Jois 

 

Kniha Jóga Málá predstavuje cenný nástroj pre študentov aj učiteľov jógy. Je najdôležitejším písomným zdrojom o aštánga jóge, ktorá sa vyznačuje metódou vinjásy - systémom prepojenia pohybu a dychu. Šrí K. Pattabhi Jois v nej jednoducho vysvetľuje filozofiu a vedný odbor aštánga jógy, pričom vychádza z pôvodných sanskrtských textov. Jóga predstavuje najväčší prínos Indie pre ľudstvo. Je to etika, disciplína a cesta duchovného života. Jej cieľom je očistiť myseľ a telo. Je to dokonalý spôsob života.

V knihe nájdete:

- vysvetlenie jám a nijám - odporúčaní a obmedzení, ktoré má jógin dodržiavať, aby vytvoril pevný základ pre svoj duchovný rozvoj a rast,

- výklad pránájámy - dychového cvičenia, ktoré očisťuje jemnohmotné dráhy a prináša pokoj mysle,

- podrobný sylabus ásan, ktoré očisťujú telo a odstraňujú choroby.

 

Šrí K. Pattabhi Jois je učiteľ jógy a sanskrtský učenec 20. storočia, ktorý vyštudoval u Kršnamáčárju. Pripisuje sa mu zostavenie sérií aštánga jógy a šírenie metódy vinjásy ako ich poznáme dnes, hoci on sám tvrdí, že všetko čo učí sa naučil od svojho učiteľa. Jois založil Výskumný ústav aštánga jógy v Maisúre. V jeho učení pokračujú jeho deti Manju Jois a Saraswathi Rangaswamy, a vnuk R. Sharath Jois.

€18,50
Momentálne nedostupné

Formát: Paperback

Počet strán: 119 strán

Rozmery: 22 x 15 cm

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Sattva

Krajina vydania: Slovensko

Jazyk: Slovenčina

Náklad: 500 kusov

ISBN: 978-80-972665-0-9

Kategória: Knižná ponuka

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie