Jóga Málá

Šrí K. Pattabhi Jois 

 

Kniha Jóga Málá predstavuje cenný nástroj pre študentov aj učiteľov jógy. Je najdôležitejším písomným zdrojom o aštánga jóge, ktorá sa vyznačuje metódou vinjásy - systémom prepojenia pohybu a dychu. Šrí K. Pattabhi Jois v nej jednoducho vysvetľuje filozofiu a vedný odbor aštánga jógy, pričom vychádza z pôvodných sanskrtských textov. Jóga predstavuje najväčší prínos Indie pre ľudstvo. Je to etika, disciplína a cesta duchovného života. Jej cieľom je očistiť myseľ a telo. Je to dokonalý spôsob života.

V knihe nájdete:

- vysvetlenie jám a nijám - odporúčaní a obmedzení, ktoré má jógin dodržiavať, aby vytvoril pevný základ pre svoj duchovný rozvoj a rast,

- výklad pránájámy - dychového cvičenia, ktoré očisťuje jemnohmotné dráhy a prináša pokoj mysle,

- podrobný sylabus ásan, ktoré očisťujú telo a odstraňujú choroby.

 

Šrí K. Pattabhi Jois je učiteľ jógy a sanskrtský učenec 20. storočia, ktorý vyštudoval u Kršnamáčárju. Pripisuje sa mu zostavenie sérií aštánga jógy a šírenie metódy vinjásy ako ich poznáme dnes, hoci on sám tvrdí, že všetko čo učí sa naučil od svojho učiteľa. Jois založil Výskumný ústav aštánga jógy v Maisúre. V jeho učení pokračujú jeho deti Manju Jois a Saraswathi Rangaswamy, a vnuk R. Sharath Jois.

€18,50
Skladom

Formát: Paperback

Počet strán: 119 strán

Rozmery: 22 x 15 cm

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Sattva

Krajina vydania: Slovensko

Jazyk: Slovenčina

Náklad: 500 kusov

ISBN: 978-80-972665-0-9

Kategória: Knižná ponuka
Späť do obchodu