Hathajógapradípiká

A. G. Mohan a Dr. Ganesh Mohan 

 

Hathajógapradípiká bola napísaná v 15. storočí a patrí medzi najznámejšie texty o fyzickej jóge. Napísal ju mudrc Svátmárám. Tento preklad ponúka jedinečnú perspektívu a názory Šrí T. Kršnamáčárju, ktorý asi najviac ovplyvnil fyzickú jógu v modernej ére. A. G. Mohan si počas dlhoročného súkromného štúdia u Kršnamáčárju zapisoval alebo nahrával jeho poznámky, ktoré sú v tejto knihe uverejnené po prvý raz. Nájdeme v nej zhrnutie kapitol, poznámky, ktoré cvičenia sú viac či menej užitočné a ktoré naopak môžu byť škodlivé, a tiež porovnanie s Jóga Jádžňavalkjou a Ghéranda samhitou.

Slovo „pradípiká“ znamená „lampa“. Hathajógapradípiku teda možno považovať za nástroj, ktorý nám posvieti na mystický svet hatha jógy a osvetlí nám metódy, ktoré nám pomôžu očistiť si telo praktizovaním ásan, bándh, koncentrácie, mudier, pránájámyšatkariem a pripravia nás na rádža jógu a samádhi.

Knihu odporúčame všetkým serióznym adeptom jógy, ktorých zaujímajú názory jedného z najvplyvnejších jóginov modernej doby na metódy hatha jógy.

A.G. Mohan študoval u „otca modernej jógy“ Jógáčárju Šrí T. Kršnamáčárju (1888 – 1989) osemnásť rokov. Je autorom niekoľkých kníh o jóge, napríklad Jóga pre telo, dych a myseľ, Jógová terapiaKršnamáčárja: jeho život a učenie. Je spoluzakladateľom inštitútu Svastha Yoga and Ayurveda a pre jeho vedomosti a vzácnu pravosť osobnosti je uznávaným učiteľom v mnohých krajinách.

Syn A. G. Mohana Dr. Ganesh Mohan je lekár, ktorý vyštudoval modernú medicínu a ájurvédu. Jógu praktizuje od detstva a špecializuje sa na integratívne zdravie.

€28
Skladom

Formát: Paperback

Počet strán: 178 strán

Rozmery: 20 x 20 cm

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Sattva

Krajina vydania: Slovensko

Jazyk: Slovenčina

Náklad: 500 kusov

ISBN: 978-80-972665-5-4

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie