Duchovné pokyny / Sebapoznanie

Šrí Ramana Maharši

 

Predstavujeme Vám knižku z dielne Vydavateľstva Sattva, ktorá má nielen nádherný a jedinečný dizajn, ale aj výnimočný obsah. Kniha obsahuje dve filozofické diela – Duchovné pokyny a Sebapoznanie, ku ktorým sa môžeme neustále vracať a rozjímať nad myšlienkami veľkého mudrca. Knihy sú písané formou otázok a odpovedí, ktoré duchovnému majstrovi kládol jeho žiak. Nájdeme tu Majstrove pokyny, ktoré jasne vysvetľujú jeho ústredné učenie, že sebapoznanie predstavuje priamu cestu k oslobodeniu.


Šrí Ramana Maharši bol mudrc z južnej Indie, ktorý duchovné prebudenie zažil v šestnástich rokoch. Silné vyžarovanie ticha jeho prítomnosti utišovalo mysle tých, ktorí boli naladení na túto najčistejšiu formu jeho učenia, verbálne odovzdával svoje učenie iba tým, ktorí tichu porozumieť nedokázali. Zo skúsenosti vedel, že keď ostane pohrúžený v pravom Ja, vo Vedomí, začnú tento stav zľahučka zakúšať aj ľudia v jeho blízkosti. Tok sily ticha predstavoval jeho učenie v tej najpriamejšej a najkoncentrovanejšej forme.
Hoci je spájaný skôr s Advaitou (učením o nedualite) a džňána jógou (jógou poznania) veľmi odporúčal tiež bhakti jógu (jógu oddanosti) a schvaľoval aj mnoho iných ciest a praktík.

€17,99
Skladom

Formát: Paperback

Počet strán: 108 strán

Rozmery: 148 x 210 mm

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Sattva

Krajina vydania: Slovensko

Jazyk: Slovenčina

Náklad: 500 kusov

ISBN: 978-80-974249-0-9

Kategória: Knižná ponuka
Späť do obchodu